Šiek tiek panaršius internete per gana trumpą laiką pavyko susidaryti pradinį vaizdą apie ką reikia pagalvoti prieš perkant akvariumą, kokie pirmieji pirkiniai. Ateityje kiekvieną konkretesnę sritį aptarsiu atskiruose straipsneliuose.
Jei nusprendėte, kad Jums reikalingas akvariumas ir nutarėte jį įsigyti, dar kartą pagalvokite.
O jei vis tiek nepersigalvojote, tai šiame straipsnelyje sužinosite: nuo ko gi pradėti?
Pradžiai reikalingas minimalus įrangos ir įrankių akvariumo priežiūrai komplektas: žinoma pats akvariumas, vandens šildytuvas su temperatūros reguliatoriumi, akvariumo apšvietimas, keletas įvairių dydžių tinklelių, 1,5-5 metrų ilgio žarna vandens nuleidimui. Nepamirškite – nemažiau svarbu, kokio dydžio akvariumas Jums reikalingas ir tinkamas?
Tradiciškai akvariumai skirstomi į mažus, vidutinius ir didelius. Akvariumai iki 300 litrų laikomi mažais, nuo 300 iki 700 litrų – vidutiniais. Didžiausiais laikomi akvariumai kurių dydis viršija 700 litrų.
Patyrę akvariumų gerbėjai visada rekomenduotų rinktis didesnį akvariumą. Kodėl?
Mažame akvariume žuvytės jaučiasi ne taip komfortiškai kaip didesniame ir tai kenkia jų išvaizdai, o ypač sugebėjimui daugintis. Susifromavusi nuomonė, kad mažame akvariume ir žuvytės mažesnės ir jų palikuonims blogiau. Be to, nors ir perkėlus vėliau žuvytes į didesnį akvariumą jų sugebėjimai daugintis nebe atsistato.
Tai pat būtina pažymėti, kad mažesniame akvariume sudėtingiau palaikyti optimalią žuvytėms aplinką: vandens temperatūrą, cheminę ir dujinę pusiausvyrą. Žuvytės labai lepios staigiems aplinkos pokyčiams.
Bendros rekomendacijos: renkantis akvariumą būtina atsižvelgti į tai kokios žuvytės jame gyvens. Pvz., skaliarai ir auksinės žuvytės nemėgsta “ankštų” akvariųmų todėl tokiame akvariume jos greičiausiai žūtų.
Gaidukai, gurami, makropodai mačiau jautrūs gyvenimo sąlygoms, tačiau juos būtina apgyvendinti poromis.
Taip verta paminėti, kad kuo didesnis akvariumo vandens paviršius, tuo daugiau deguonies gauna žuvys, akvariumas geriau ventiliuojasi, lengviau reguliuojasi dujų kiekis vandenyje. kita vartus ne visi sau gali leisti turėti didelius akvariumus, be to jie grėmėzdiški, reikalauja daugiau priežiūros, yra brangesni, daugiau kainuoja ir jų priežiūra. Net ir žuvytės juose matosi blogiau nei mažesniuose.
Tik įvertinus savo galimybes, poreikius, gyvenamojo būsto dydį, būsimas išlaidas galime kiekvienas individualiai nuspręsti koks akvariumas mums reikalingas.